Tesadüf eseri bulunan hazineler çoğu zaman heyecan yaratmaktadır. Bunun sebebi ise bulunan bu hazineler maddi getirinin yanı sıra geçmiş tarihler hakkında bilgiler de verirler.

Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf eseri bulunan hazineler çoğu zaman heyecan yaratmaktadır. Bunun sebebi ise bulunan bu hazineler maddi getirinin yanı sıra geçmiş tarihler hakkında bilgiler de verirler. Ancak bunları tesadüf eseri bulan kişiler için şanslı ya da şanssız diyebilir miyiz orası biraz daha karışık. Ancak bazı insanların hayatının tamamıyla değiştiği gerçekler arasındadır. Hiç hesapta olmayan bir zenginlikle karşılaşsanız neler hissederdiniz?
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Öncelikle heyecan duyacağınız çok açık bir gerçek! İşte bir anda farklı bir dünyanın kapısı kendilerine aralanan şanslı insanlar… Tesadüf bulunan hazineler insanın hayatını ne kadar değiştirebilir? Gelin hep birlikte görelim. 

Devasa Bir Servete Kondu

Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler


Yakın tarihlerde yaşanan bir olayı aktaralım sizlere. Avustralyalı bir çiftçi evinin yakınında bulunan bir çölde metal dedektörle bir şeyler arıyordu. Ancak beklenmedik bir gelişme oldu. 5.5 kilogram ağırlığında devasa bir altın bloğu buldu. Ve mutlu son! Devasa bir servetin sahibi oldu.

Köpeklerini Yürüyüşe Çıkardıklarında Buldular

Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Kaliforniyalı bir çift köpeklerini yürüyüşe çıkarmıştı. Evlerinin bahçesinde bulunan bir ağacın dibinde çok sayıda altın para olan bir gömü buldular. Bunun yanı sıra bu paraların hiç kullanılmadığı gözlemlendi. Çünkü yepyeni duruyorlardı! Çiftin 10 milyon dolarlık bir servete sahip olacağı söyleniyor. Uzmanlar ise bu gömünün ülke tarihindeki en büyük hazine keşfi olduğunu belirtiyor. Para uzmanı isim ise bu gömü için daha önce görmedik açıklamasını yaparak değerinin ne kadar yüksek olduğunu belirtti.

18 Yıl Boyunca Hobi Olarak Define Aradı


Bir başka şanslı insan ise 18 yıl boyunca hobi olarak define arayan işsiz bir İngiliz. Bu şahıs metal dedektörü sayesinde Anglasakson hazinesi bularak hayatını değiştirdi. 55 yaşında olan Herbert 7. yüzyıldan kalma ve bin 500 parçadan oluşan bir hazine seti buldu. Keşif yapmanın piyangoda kazanmaktan daha keyifli olduğunu belirten adam bu parçalara 1.1 milyon Euro değer biçiyor. 

Henüz Bulunamamış Hazineler de Var

Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Bu tarz gömülerin yanı sıra ilginç hazineler de dikkat çekiyor. Kimi zaman değerli bir taş bulan şanslı insanlar umulmadık biçimlerde zengin oluyor. Bunların yanı sıra hala bulunamamış olan hazineler de var. Bunlardan bir tanesi de üzgün gece hazinesi. Meksiko şehrinde bulunmayı bekleyen bir hazine olmasıyla iştahları kabartıyor. Anacak bu hazineye sahip olmak o kadar da kolay değil. İspanyol askerler kaçırdıkları altınlarının ağırlığı nedeniyle sulara gömüldüğü bilinmekte. Meksiko şehri ise günümüzde Tenochitlan'dan arta kalan kurumuş bir havza üzerine kurulu olduğu bilgisini de bu hazineyi aramak isteyenlere ek bir bilgi olarak verelim.

17 Ton Gümüş Nerede?

Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Tesadüf Eseri Bulunan Hazineler
Dünyanın en pahalı hazinesi sular altında, bulunmayı bekliyor olabilir. Florida civarında henüz bulunamayan bir diğer varlık ise La NuestraSeñora de Atocha ile birlikte sulara gömülen hazine. Ancak bu hazinenin bir kısmı bulundu. Geriye kalan parçalar da bulunmayı bekliyor. Ancak buradaki hikaye oldukça basit bir şekilde sona eriyor. 1600’lü yıllarda İspanya’ya ait bir hazine gemisi olan La NuestraSeñora de Atocha dönüş yolculuğunda bir fırtınaya yakalanarak battı. Gemide bulunan bütün personel yaşamını yitirirken bu büyük hazine de sulara gömüldü. 1985 yılında bulan bir vatandaş 500 milyon dolarlık bir hazine buldu. Ancak bulunmayı bekleyen 17 ton gümüş, 128.000 altın para, 27 kilogram zümrüt ve 35 kutu kilise altını var. Bu da dünyanın en büyük hazinesi olduğu iddiasını kuvvetlendiriyor. Fisher da kazandığı bu servetle hazine avı ile uğraşan bir şirket kurmuş. Ancak arama çalışmaları hala devam ediyor.
Paylaş :

hediyegurmesi

Yorum Yazmak İster misin?:

0 İlk Yorumu Sen Yaz