El yapımı çilek broş yapmak sandığınızdan daha kolay! Üstelik zamanınızı çok fazla almayacak. Tabi yaptığınız miktara bağlı!

el yapımı çilek broş
Yaz gelince akla gelen ilk meyvelerden biri çilek! Mevsimi kısa olduğundan dolayı çileği bu kadar çok seviliyor galiba? Hazır hali hazırda pek çok çilek varken bizim de aklımıza şahane bir proje geldi! Bayanların sıklıkla kullandığı aksesuarlardan olan broşlar ile çilekleri birleştirmeye ne dersiniz? Hem de %100 el yapımı! El yapımı çilek broş, kullanması çok şık yapması ise çok eğlenceli! Daha önce hiç DIY projesi yapmadıysanız veya meyve temalı DIY projeler yapmadıysanız hiç sorun değil! El yapımı çilek broş yapmak sandığınızdan daha kolay! Üstelik zamanınızı çok fazla almayacak. Tabi yaptığınız miktara bağlı! Eğer dolabınıza eğlenceli birkaç aksesuar katmak istiyorsanız bunlar kesinlikle çilekli broşlar olmalı! El yapımı çilek broş yapımını sizlere en basit ve en güzel yolla anlatacağız! Nasıl mı? Hep birlikte öğrenelim! Zaman : (fırında süresi de dâhil olmak üzere, 12 adet için) 1 saat...


EL YAPIMI ÇİLEK BROŞ İÇİN MALZEMELER


• Fırında pişebilen kil
• Kurabiye kalıbı
• Broş
• E-6000 yapıştırıcı 
• Boya

EL YAPIMI ÇİLEK BROŞ YAPILIŞI


El yapımı çilek broş için malzemelerinizi hazırladıysanız bir an önce yapılış aşamasına geçelim! Dikkat etmeniz gereken ilk nokta ise kilin çok kuru olmaması! Eğer kuru bir kil olursa çalışmanız oldukça zor olur. En iyi sonuç için kil yumuşakken şekil vermeli! 
El Yapımı Çilek Broş
Öncelikle kili yumruk haline getirin ve dışarı doğru rulo yaptıktan sonra çilek şekilli kurabiye kesicisi ile şekil verin. İstediğiniz miktarda yaptıktan sonra tavayı pişirmek için ayarlayın. Kili talimatlarına göre pişirin ve soğumaya bırakın. Soğuma işlemi bittikten sonra çileği uygun renklere boyayın! Gövdesi kırmızı veya pembe renk, sapları ise yeşil renk olarak tercih edebilirsiniz!
El Yapımı Çilek Broş
İlk aşama bittikten sonra sıra geldi ikinci aşamaya! Eminiz ki çilek broş yapımının en eğlenceli aşaması burası! Çileklere ifade katma zamanı! Çileklere yüz yapmak için boyayı alın ve gözlerini büyük “U” şeklinde ağız için ise daha küçük bir “u” harfi çizin. Gözleri ve ağzını çizdikten sonra yeşil saçlarıyla çileğiniz tam bir kişilik kazanmış olacak! Çilek broşlarınızı daha da canlı bir havaya bürümek için gözlerinin altına tutkal ile minik allık yansımalar çizebilirsiniz! Tutkallama işlemi bittikten sonra çilekleri kurumaya bırakın! 

Sıra geldi son aşamaya! Çileklere uygun minik broşları arkasına takarak broşunuza son dokunuşunuzu yapmış olacaksınız! El yapımı çilek broşlar tüm güzelliği ile hazır!

Bu gerçekten şimdiye kadar yaptığınız en tatlı proje olabilir. Hatta hızınızı alamazsanız diğer meyvelerden de broşlar deneyebilirsiniz! Çilek broş yapmak hiç de zor değilmiş, değil mi? Artık en güzel kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz bu sevimli çilek broşları “ben yaptım!” diyerek gururla takıp, sokaklarda dolaşabilirsiniz!
Paylaş :

hediyegurmesi

Yorum Yazmak İster misin?:

0 İlk Yorumu Sen Yaz