Sevgili babanıza babalar günü hediyesini kendi elleriniz ile yapmaya var mısınız? Yapılışı birbirinden kolay el emeği hediye fikirleri burada.

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri
Babalar günü yaklaşıyor. Babanıza en güzel hediyeyi verebilmek için bir arayışa girdiniz. Fakat mağazaların fiyatları gerçekten el yakıyor ve yeterli derecede etkileyici ürünler bulmak da zorlaşıyor. Bu gibi durumlarda neden bir alışveriş merkezindeki mağazalardan klasik hediyeler seçip kendi bütçenize zarar veresiniz ki? Onun yerine evde biraz vakit ayırarak kendiniz çok daha kullanışlı ve güzel bir hediye üretebilirsiniz. Babalar Günü Hediyeleri için aslında pek çok farklı hediye üretebilirsiniz. Hemde sadece yarım saatinizi ayırarak. Sizin için birkaç tane fikir derledik ve güzel bir liste hazırladık. Ürünleri yapılışları ile birlikte inceleyebilirsiniz. 

Bir Yatak Örtüsü

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri
Babanızın çok seveceği farklı tip kumaşlar bulabilir ve bunlardan bir yatak örtüsü üretebilirsiniz. Bu tip kumaşları farklı baskılar yapan yerlerden de alabilirsiniz. Kumaşların üzerlerinde farklı takımların amblemleri veya babanızın en sevdiği yiyeceklerin fotoğrafları olabilir. Bu baskıların şekilleri tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Babalar Günü Hediyeleri için oldukça farklı bir fikir olan bu yatak örtüsü babanız için oldukça kullanışlı bir seçenek olacaktır. Dilerseniz Farklı detaylar ile de yatak örtüsünü süsleyebilirsiniz. 

Gömlek Şeklinde Kart

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri
Babanıza bir babalar günü kartı hediye edebilirsiniz. Hem hazırlanışı son derece kolay hem de çok anlamlı. Hediyeyi özelleştiren şey içine yazdıklarınız olacak. Farklı renk kartonları seçerek işe başlayabilirsiniz. Daha sonrasında kartonları gömlek şeklinde kesebilir ve birbilerine yapıştırarak harika bir kart yaratabilirsiniz. Kartın içerisine içinizden gelenleri yazın ve duygu dolu olan bu kartı babanıza hediye edin. Bu hediye onun çok hoşuna gidecektir. 

Kitap Ayracı

Kitap Ayracı
Babanız kitap okumaktan hoşlanan biri ise ona bir kitap ayracı hazırlayabilirsiniz. Bir karton alın bu kartonun renginin babanızın sevdiği bir renk olmasına dikkat edin daha sonrasında bilgisayarınızdan babanızla çektiğiniz birkaç fotoğrafı bastırın. Bastığınız fotoğrafları hazırladığınız kartonun üzerine alt alta denk gelecek şekilde yapıştırın. Fotoğrafların siyah beyaz olması ayraca farklı bir hava katabilir. Dilerseniz resimleri bir fotoğrafçıda da bastırabilirsiniz ama o şekilde ayraç biraz daha sert ve kaba bir görünüm kazanacaktır. O sebeple bilgisayardan ince bir kağıt üzerine basılmaları çok daha uygun olacaktır. Babalar Günü Hediyeleri dendiğinde akınıza çok komplike şeylerin gelmesine gerek yoktur. Babanız ufak ama onu düşündüğünüzü belli eden bir hediyeden de son derece mutlu olacaktır. Dilerseniz ayracın boş kalan arka kısmına babanız ile ilgili güzel sözler veya biraz esprili cümleler yazabilirsiniz. Burada ayracı süslemek tamamen sizin hayal gücünüze bağlı olan bir durum. Dilerseniz farklı stickerlar ile dilerseniz de farklı yazılar ile ayracı süsyelebilirsiniz. 

Keçeden Yapılmış Anahtarlıklar


El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri
Bir kumaşçıdan veya hobi dükkanlarından çeşitli renklerde keçeler bulabilirsiniz. Bu keçelere dilediğiniz şekilleri vererek farklı Babalar Günü Hediyeleri üretebilirsiniz. Keçeden yapıla anahtarlıklar hem çok sağlam hem de son derece şık oluyorlar. Biz bir fotoğraf makinası yapmayı seçtik ama siz dilerseniz farklı modeller ortaya koyabilirsiniz. Farklı fikirler ile keçelere şekil verebilir ve değişik anahtarlıklar üretebilirsiniz. Dilerseniz anahtarlıkları düğmeler ile de süsleyebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir seçenek. 

Telefon Kılıfı

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri
Babanız devamlı telefonun ekranının çizilmesinden mi şikayet ediyor? İşte onun için harika bir hediye. Öncelikle bir hobi dükkanını ziyaret etmeli ve belli malzemeleri almalısınız. Öncelikle size tavsiyemiz bir kumaş yerine sunu deri seçmeniz olacaktır. Yumuşak yapılı bir suni deri seçin ve bu rengi babanızın seveceğinden emin olun. Daha sonrasında farklı süsler ve düğmeler alın. İğne ve ipliğiniz yoksa bir takım onlardan da almayı unutmayın. Artık geri kalanı tamamen sizin yaratıclığınıza kalmış ve tabii ki dikiş yeteneğinize... Babanızın telefon ölçülerine dikkat etmeyi unutmayın. Çünkü aksi takdirde telefon kabın içerisine sığmayabilir. Babalar Günü Hediyeleri arasında neredeyse en kullanışlı seçenek olan bu hediye babanızı oldukça memnun edecektir. Pahalı telefon kaplarına ne gerek var ki? Siz daha güzelini yapabilirsiniz. Hem daha şık hem de kişiye özel...

Fotoğraf Albümü

babaya fotoğraf albümü yapımı
Babanıza verebileceğiniz en duygulu ve anlamlı hediye bu olabilir. Bir defter alıp bu defteri bir fotoğraf albümüne çevirebilirsiniz. Bu hediyei hazırlarken size verebileceğimiz birkaç ipucu var. Defterin yapraklarının kalın olmasına dikkat edin. Dilerseniz eskitilmiş gibi görünen bir defter alabilirsiniz. Dilerseniz de siyah sayfalara sahip olan bir defter seçebilirsiniz. Eğer siyah sayfalı bir defter seçmişseniz yazılar için beyaz tükenmez kalem kullanmanızı öneriyoruz. Defterinizin tipini seçtikten hemen sonra babanızla en sevdiğiniz fotoğrafları bastırın ve sırayla bu defterin içerisine asimetrik bir şekilde yapıştırın. Yapıştırdığınız bu fotoğrafların etrafına aldığınız tükenmez kalem ile farklı notlar düşün. O fotoğrafların çekildiğini anlara dair hatıralarınızı canlandıracak notlar olabilir bunlar mesela. Babalar Günü Hediyeleri her zaman babanızın günlük hayatında kullanabileceği şeyler olmak zorunda değil. Daha ziyade anıları canlandıran, her zaman saklayıp baktıkça sizi hatırlayabileceği bir hediye de verebilirsiniz. Bu fotoğraf albümünü babanız tüm yaşamı boyunca güzel bir anı olarak saklayabilir ve baktıkça sizi hatırlayabilir. Bu hediyeyi hazırlamanız belki biraz zamanınızı alabilir fakat uğraştığınıza değecektir. 

Kalemlik

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri
Dilerseniz babanız için bir kalemlik hazırlayabilirsiniz. Porselen bir bardağın üzerine farklı kalemlerle çeşitli desenler çizebilirsiniz. Veya bunun için baskı yapan yerlerden de yardım alabilirsiniz. Kupanın üzerine çizeceğiniz desenler tamamen size kalmış. Fakat eğer kulpsuz bir kupa bulursanız hediye çok daha hoş görünecektir. Dilerseniz farklı mağazalardan bu tip ürünleri satın alabilirsiniz. Kendiniz desenleri yapamayacağınızı düşünürseniz aldığınız kupayı bir baskı firmasına görütebilir ve dilediğiniz deseni kupanın üzerine baskı şeklinde uygulamalarını talep edebilirsiniz. Böylece babanıza iş yerinde kullanabileceği yeni bir kalemlik hediye etmiş olursunuz. Bu hediye iş yerinde veya babanızın evdeki çalışa odasında oldukça kullanışlı olacaktır. Yapımı kolay ama son derece de kullanışlı olacak olan bu hediye babanızı oldukça mutlu edecektir. 

Babalar Günü Hediyeleri için sizlere az çok fikir vermeye çalıştık. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz tüm bu hediyeler babanızı son derece mutlu edecektir. Unutmamalısınız ki kendi elleriniz ile babanıza özel hazırladığınız bir hediye her zaman satın aldığınız bir hediyeden daha anlamlı ve daha özel olacaktır. Bu sebeple bu tip hediyeleri yapmaya üşenmemeli ve biraz zaman ayırmalısınız. Sonunda elde edeceğiniz sonuç gerçekten çok hoşunuza gidecektir. Şimdiden kolay gelsin... 
Paylaş :

hediyegurmesi

Yorum Yazmak İster misin?:

0 İlk Yorumu Sen Yaz