Cam bardaklarınızı boyayarak harika tasarımlar yapabilirsiniz.Özellikle şirin hayvan temalı cam bardaklar, çocuklarınıza süt içmeyi daha da sevdirecek.

Panda resimli cam bardak
Cam bardaklarınızı boyayarak harika tasarımlar yapabilirsiniz. Panda, maymun, eşek, kedi, köpek gibi sevimli hayvan tasarımlarıyla şeffaf cam bardaklarınıza şipşirin bir hava katabilirsiniz. Özellikle şirin hayvan temalı cam bardaklar, çocuklarınıza süt içmeyi daha da sevdirecek. Yapımı ve hazırlanması sadece dakikalarınızı alacak olan el yapımı cam bardak boyama, doğum günü hediyesi olarak da çocuklarınıza armağan edebileceğiniz en sevimli şeylerden. Üzerinde şirin hayvan figürlerinin yer alacağı cam bardakları çocuklarınız çok sevecekler. Bir güzel haber ise, kahvaltda sofraya koyacağınız kakaolu, muzlu sütler bu şirin bardaklarla afiyetle içilecek. 

Boyama Cam Bardak Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Bardak
  • Edding Marka Cam Boyama Kalemi
  • Panda şablonu
  • Şapkalı Maymun şablonu
  • Yazıcı
  • kâğıt
  • Makas
  • Temizleme Alkol
  • Para Bandı
maymun resimli cam bardak
Hayvan figürleri çizebiliyorsanız ne ala! Ancak yok böyle bir yeteneğim diye üzülüyorsanız, İnternetten kolaylıkla sevimli hayvan şablonu indirebilirsiniz. Yani her halükarda bu projeyi yapmamanız için bir neden yok! Hatta cam bardakları boyarken çocuklarınızla birlikte de bu projeyi tasarlayabilirsiniz. Hem sizin için eğlenceli bir aktivite olacak, hem de çocuklarınız için hoş bir deneyim! O halde Adım adım El Yapımı Boyama Bardaklar nasıl yapılıyormuş, birlikte inceleyelim.
cam bardak üzerine resim çizme
Adım 2: Alkol Bardak Temizleme

Cam bardak üzerinde boyama işlemine geçmeden evvel, kağıt havlu ile üzerindeki toz, yağ veya kiri temizlemekle işe başlayın!
cam bardak üzerine boyama yapma
Adım 3: Cam Bardak İçerisine Panda Şablonu Geçirme

Yazıcınızdan panda şablonu indirdikten sonra makasla kesin ve cam bardak içine yerleştirin! Panda yüzü tam olarak ve düz görünüyorsa, kaymaması için para bandı ile bantlayın.
cam bardak resmi
Adım 4: Bardağın Dış Yüzeyini Boyama

Edding cam kalemi ile bardağın iç yüzeyine yapıştırmış olduğunuz panda resminin üzerini boyamaya başlayın!
panda resmi ile cam bardak
Adım 5: Cam Bardak içindeki Şablonu Sökme

Dış yüzeydeki boyama işlemi bittikten sonra, içinde bantlı haldeki panda kağıdını sökün! 
el yapımı sevimli bardak
Adım 6: Resimdeki Eksikleri Tamamlayın! 

İç şablon kağıdını söktükten sonra, dış yüzeyde kalemle dokunmadığınız veya boşluk kalan kısımları bir kez daha üzerinden kalemle geçerek doldurun! .
çocuklara süt bardağı yapmak
Adım 7: Boyalı Cam Bardağı Fırında Pişirin

Daha mükemmel bir sonuç almak için şimdi de yaptığımız bu çalışmayı fırınlama aşamasına geldi. Panda şeklini tamamladığınız cam bardağı, 200 derecedeki fırın sıcaklığında yaklaşık 25 dakika boyunca pişirin. Daha sonra cam bardağı fırından dikkatlice çıkartın ve soğumaya bırakın! 
el yapımı sevimli bardaklar
Adım 8: Ve Mükemmel Sonuç Keyfini çıkarın

Panda tasarımlı sevimli cam bardağınız artık kullanılmaya hazır vaziyette. Çocuklarınıza doğum günü sürprizi için el yapımı şirin bir hediye tasarlamak istiyorsanız, herkesin evde kolaylıkla yapabileceği şirin cam bardaklar kesinlikle en ideal hediyelerden biri. Evet, bu çalışmada panda resmi bardak üzerine taşındı ancak, siz kendinize özel bardak tasarımınızla ilgili olarak istediğiniz tasarımları yapabilirsiniz. Mesela çocuğunuzun çok sevdiği çizgi film karakterini ya da araba resimlerini, animasyon karakterlerini cam bardak üzerine taşıyabilirsiniz. 
el yapımı bardak
Paylaş :

Unknown

Yorum Yazmak İster misin?:

0 İlk Yorumu Sen Yaz