Hazırlayacağınız el yapımı davetiye ile, sevgiliniz, çocuğunuz, eşiniz, kısacası tüm sevdikleriniz için sürpriz doğum günü partisi organize edebilir özel günlerinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

El Yapımı Davetiye
Güzel bir doğum günü partisi yapmak ve bu partiye tüm sevdiklerinizi davet etmek mi istiyorsunuz? Bu öyle bir kutlama partisi olmalı ki, A'dan Z'ye her şeyi ile özel, unutulmaz ve akılda kalıcı olmalı öyle mi? O halde sürpriz partinizin asla unutulmaması için işe ilk olarak orijinal bir davetiye hazırlayarak başlayabilirsiniz. Evet doğru duydunuz, çünkü bu davetiyeyi el emeğiniz ile kendiniz hazırlayacaksınız! Davetiyenizin daha orijinal ve etkileyici olabilmesi için el yapımı davetiye hazırlamak, kesinlikle en ideal olanı! İşte bu yazımızda sizlere son derece şık, romantik el yapımı davetiye nasıl hazırlanır, bunu adım adım anlatmaya çalışacağız. Hazırlayacağınız el yapımı davetiye ile, sevgiliniz, çocuğunuz, eşiniz, kısacası tüm sevdikleriniz için sürpriz doğum günü partisi organize edebilir özel günlerinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Düğün, nikah, bebek doğumu, doğum günü partisi, yılbaşı kutlaması gibi özel günler için mekan seçimi, yemekler, süslemeler ne kadar önemli ise, hazırlayacağınız davetiyeler de o kadar özel ve önemlidir. Çünkü davetiye, yapmayı planladığınız kutlama partisinden geleceğe taşınacak en özel hatıradır. Partiler, kutlamalar, davetler yaşamı güzelleştiren harika şeyler! Güzel ve önemli günlerde sevdiklerimizi yanımızda görmek isteriz. Çünkü yaşayacağımız büyük mutluluğa onların da ortak olmasını, aynı heyecanı, coşkuyu sevdiklerimizin de bizimle beraber yaşamasını isteriz. Bundan daha doğal ve normal bir şey olamazdı zaten! Çünkü mutluluk da, sevgi de ancak paylaştıkça çoğalan bir duygu! Kendi el emeğiniz ile hazırlayacağınız davetiyeler ile, sevdiğiniz insanlara verdiğiniz kıymeti ve değeri daha partiniz başlamadan önce en güzel şekilde göstermiş olacaksınız. O halde sizi daha fazla merakta bırakmadan, tüm özel günleriniz için hazırlayabileceğiniz el yapımı davetiyelerin nasıl yapıldığına geçiş yapalım.

Doğum Günü için El Yapımı Davetiye Hazırlama


Sürpriz doğum günü partisi için davetiye hazırlama
El Yapımı Davetiyenin nasıl hazırlandığına geçmeden önce, minik bir uyarı yapmak istiyoruz. Eğer çok sayıda davetiye hazırlayacaksanız, bu iş sizin açınızdan çok zahmetli ve yorucu olacaktır. El yapımı davetiye az sayıda davetlinin olduğu örneğin 5-10 kişilik partiler için ideal. El Yapımı davetiye hazırlamak için gerekli olan malzemeler; kağıt, kalem, kalemtıraş, kalem pastel boya, keçeli kalem, fosforlu jel kalem, beyaz zarf, kırmızı kurdele, renkli bez kalpler. Vermiş olduğumuz kalemlerden farklı olarak siz de yaratıcılığınızı kullanarak davetiyenizi süslemek için farklı kalem çeşitleri kullanabilirsiniz.

Davetiye hazırlama
El emeği ile hazırlanacak davetiye, tamamen hayal gücünüz ile ortaya çıkacak bir şey! Bu yüzden tasarım konusunda kendinizi olabildiğince özgür bırakın! El yapımı davetiye için gerekli olan malzemeleri temin ettikten sonra çalışmamıza başlayabiliriz. Rahat bir şekilde çalışmak için, masanızın üzerini mümkün mertebe boş bırakın. Bu şekilde daha güzel ve hoş davetiye tasarımları çıkaracağınızı düşünüyorum. 


El Yapımı Davetiye
El Yapımı Davetiye Nasıl Hazırlanır? Eğer doğum günü partisi için bir davetiye hazırlayacaksanız üzerine partinin tarihini, kutlama yapılacak yeri, bu partinin bir doğum günü partisi olduğunu ve yaş gününü kutlayacak kişinin ismini yazmayı unutmayın! Zarf içerisine koyacağınız davetiyeler için istediğiniz renkte kağıt kullanabilirsiniz. Ancak finalde kaliteli bir davetiye çıkabilmesi için seçeceğiniz kağıdın kalın olmasına özen gösterin! Şimdi el emeği ile hazırlanacak davetiyenin hazırlık safhalarına geçebiliriz. A4 kağıdı boyutlarındaki kırmızı renkli kağıdı tam ortasından ikiye katlayın. Tutkal yardımı ile katladığınız kağıdın bir yüzünün üzerine pembe renkteki kağıdı yapıştırın (Yan taraftaki şekilde olduğu gibi)! Şimdi yaratıcılığınızı kullanma zamanı. İstediğiniz renklerde kalemler kullanın ve pembe renkteki kağıdı yazmaya başlayın! Bu bir doğum günü partisi olduğu için, yazılarınız tıpkı rengarenk balonlar gibi olsun.

El emeği ile davetiye hazırlama
Sizi el yapımı bir hediye hazırladığınız için canı yürekten tebrik ediyorum. Çünkü nihayetinde bu işi para ödeyerek herhangi bir matbaadan da hazırlatabilirsiniz. Ancak siz zor ve meşakkatli olanı seçtiniz. Hem el yapımı davetiye hazırlayarak paranızın cebinizde kalmasını sağladınız, hem de adım adım tüm hazırlık aşamalarından müthiş bir keyif aldınız. Artık orijinal ve etkileyici bir davetiyeye ulaşmak için son adım:) Renkli kalemler ile davetiyenizi yazdıktan sonra şimdi sıra davetiyemizi süslemeye geldi. Katladığınız kırmızı kalın kağıdın arka yüzüne kurdele ve bez kalp figürleri yapıştırdıktan sonra el yapımı davetiye tam anlamıyla hazır hale geliyor. Nasıl sizce de muhteşem bir davetiye olmadı mı?  

Paylaş :

DSFADFSD

Yorum Yazmak İster misin?:

0 İlk Yorumu Sen Yaz